محصولات آوا گستر آسیا

لوله پلی اتیلن و کاروگیت

کارخانه تولید لوله های پلی اتیلن دوجداره (کاروگیت) و لوله‌های پلی اتیلن تک‌جداره

لوله کاروگیت دو جداره

لوله کاروگیت یکی از انواع لوله پلی اتیلن فاضلابی است که با ظاهری شیاردار (مارپیچ) و سطح داخلی رنگی و صاف و صیقلی در کارخانه لوله های پلی اتیلن دوجداره در سایزهای ۱۱۰ میلیمتر تا ۳۰۰۰ میلیمتر تولید می‌شود. لوله کاروگیت یا همان Corrugated pipe تولید شده از پلی اتیلن، بدلیل عدم نشت، فاسد شدن، نصب آسان و مقاومت دربرابر حرکت خاک و فشار، از حدود نیم قرن پیش مورد مصرف قرار می‌گیرد همچنین این لوله به لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی نیز معروف است.

با توجه به نیاز روز افزون کشور به لوله‌های دوجداره جهت اجرای طرح‌های فاضلاب شهری، شرکت آواگستر آسیا با بیش از 25 سال سابقه فعالیت در تولید لوله‌های پلی‌اتیلن یک خط تولید جدید لوله‌های کاروگیت را در سال 1396 در استان گیلان راه‌اندازی نموده است. 

لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت
لوله پلی اتیلن تک جداره

لوله پلی اتیلن تک جداره

لوله پلی اتیلن از حدود 70 سال پیش در صنایع مختلف اروپا و سپس ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته است. از جمله کاربری‌های حال حاضر آن می‌توان انتقال آب (سیستم‌های آبرسانی، آبیاری تحت فشار و …)، انتقال و جابجایی سیالات شیمیایی، سیالات خنک‌کننده و گرم کننده، قطعات مختلف مصرفی در صنایع خودروسازی، استفاده به عنوان پوشش محافظ و عایق کابل‌های برق و فیبر نوری و مصارف گوناگون و مختلف دیگر را نام برد.

لوله های تک جداره در قیاس با انواع لوله ها (فولادی، چدنی، آزبست، بتنی و …) دارای مزایای فوق العاده ای می باشد. همین مزایای فوق العاده موجب شده که استفاده از انواع لوله پلی اتیلن تک جداره با استقبال عمومی بی‌نظیری روبرو شود. لوله های تک جداره با اتصالات پلی اتیلنی نیز هماهنگی مناسبی دارد.